Tragiczny wypadek – zginął strażak OSP


W środę, 16 marca br. około godziny 14:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego.

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Braniewo – Płoskinia, w pobliżu miejscowości Szalmia. Na prostym odcinku drogi, auto osobowe (skoda) z nieznanych przyczyn zjechało na pobocze i uderzyło czołowo w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba, mężczyzna.

W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejsce wypadku wewnątrz rozbitego auta znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przystąpili do uwolnienia poszkodowanego z auta a następnie po wydobyciu na zewnątrz rozpoczęła się walka o życie kierowcy. Po kilkudziesięciu minutach medycznych działań ratowniczych realizowanych przez załogę zespołu ratownictwa medycznego oraz strażaków, lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon kierowcy.


Droga powiatowa na czas prowadzonych działań została zablokowana.
Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Długobór, załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz braniewscy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.
Dramat tego zdarzenia jest jeszcze większy, gdyż na miejscu wypadku szybko okazało się czyje życie zostało tragicznie przerwane.
Za kierownicą skody siedział 35 letni druh, strażak – ochotnik, Naczelnik OSP z Płoskini.

Straż Pożarna w Braniewie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register