Traktorzysta z promilami. Jego jazdę zakończyli policjanci

Policjanci z Godkowa zatrzymany do 66-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (25 października br.) w miejscowości Dąbkowo w gminie Godkowo. Kierował ciągnikiem rolniczym mając blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

– zmniejsza szybkość reakcji
– ogranicza pole widzenia
– powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
– powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
– powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register