Tramwajarze strajkują. Prezydent ma nowe propozycje

Co można zreorganizować, zarówno w kursowaniu tramwajów, jak i w sprawach kadrowych, aby zaoszczędzone środki przeznaczyć na podwyżki płac? Nowe propozycje dla strajkujących pracowników Tramwajów Elbląskich były dziś przedmiotem konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Chciałem na wstępie poinformować, że spotkałem się dziś z przedstawicielami Komitetu Strajkowego spółki Tramwaje Elbląskie, a już wcześniej, po przedstawieniu informacji o akcji strajkowej, powołałem zespół do przeanalizowania propozycji płacowych zgłaszanych przez związki zawodowe. W skład tego zespołu wchodzi dyrekcja Tramwajów Elbląskich, Zarządu Komunikacji Miejskiej, wiceprezydent Janusz Nowak oraz pracownicy Urzędu Miejskiego – mówił prezydent Wróblewski.

Prezydent informował, że na chwilę obecną nie ma przesłanek, co do możliwości zwiększenia budżetu. Mimo to prowadzić będzie z Departamentem Gospodarki Miasta i Skarbnikiem działania w celu zwiększenia środków na wynagrodzenia, ale we wszystkich spółkach i jednostkach miejskich.

– W marcu będę chciał przedstawić bardziej konkretne informacje, chcę temu sprostać, szukać dodatkowych możliwości, ale na dziś takich środków nie ma – wyjaśniał Wróblewski. – Mamy jednak nowe propozycje dla tramwajarzy, które wiążą się z nową organizacją, czy też reorganizacją w spółce.

Artur Bartnik dyrektor elbląskiego ZKM informował, że jako organizator komunikacji miejskiej może dokonać kilku drobnych zmian w siatce połączeń, co pozwoli zwiększyć stawkę za wozokilometr.

Do tego możemy również uwolnić kilka etatów (szczegóły poniżej) zejść z nadgodzin, co również uwolni dodatkowe środki – dodał Andrzej Sawicki dyrektor Tramwajów Elbląskich

Pracownicy Tramwajów Elbląskich otrzymali nasze propozycje, zapoznają się z nią, czekamy więc na odpowiedź – zakończył prezydent Wróblewski

Wypracowana propozycja przedstawiona strajkującym:
• Rozrzedzenie kursów tramwajów na linii nr 4 z 12 do 15 minut
• Dzięki temu uwolnione zostaną 3 etaty – będzie to uwolnienie w sposób naturalny, bowiem w firmie jest 1 wakat, a dwóch pracowników zapowiedziało odejście.
• Uzysk z tytułu tych zmian to 170 tys. zł, które pozwoli na wprowadzenie ok. 3% podwyżki to jest średnio do ok. 100 zł brutto na etat.

Powyższe propozycje Zarząd Spółki Tramwaje Elbląskie może wprowadzić od 1 kwietnia br.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register