Trwa konflikt w sprawie finansów Startu Elbląg. Prezydent odpowiada Radzie Sponsorów

Żeńskiemu zespołowi piłki ręcznej – Startowi Elbląg brakuje środków na dopięcie budżetu pozwalającego na strat w ekstraklasie. Kiedy klub zwrócił się do prezydenta miasta o pomoc, Witold Wróblewski odmówił i skrytykował zarząd Startu oraz sponsorów.

Prezydent Wróblewski wskazał, że zarząd klubu jest nieudolny jeśli chodzi o pozyskiwanie środków finansowych na funkcjonowanie drużyny żeńskiej. Ponadto poinformował, że Miasto i tak przeznacza bardzo dużą ilość pieniędzy na ten cel.

O tym problemie więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/start-elblag-prosi-o-pieniadze-miasto-prezydent-odmawia/

W tej sprawie głos zabrała Rada Sponsorów klubu Start Elbląg. W swoim oświadczeniu napisali:

Rada Sponsorów EKS Start Elbląg wyraża swoje zaskoczenie stwierdzeniem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, że Urząd Miejski w Elblągu zabezpiecza w 75% budżet klubu, a sponsorzy włącznie z tytularnym sponsorem wspierają klub symbolicznie. Jesteśmy przekonani, że Prezydent został wprowadzony w błąd przez podległych mu pracowników.

Informacja, że 75 % budżetu pochodzi z samorządu i to samorząd jest rzeczywistym strategicznym sponsorem godzi w dobre imię naszych partnerów, a w szczególności w wizerunek sponsora strategicznego firmy Kram S.A. Taka postawa Prezydenta jest zwyczajnie nie na miejscu i może spowodować odpływ sponsorów na czele ze sponsorem tytularnym.

Należy wyjaśnić, że Prezydent mija się z prawdą mówiąc o kwocie 100 tys. zł od firmy Kram. Sponsor tytularny, który obdarzył nas wielkim wsparciem finansowym, ale także swoim zaangażowaniem w działania klubu, jest dyskredytowany przez Prezydenta.

Właścicielowi firmy Kram S.A. trzeba oddać szacunek za wkład włożony w rozwój klubu, który jest klubem miejskim, klubem kibiców, a nie Prezydenta, Zarządu czy Sponsorów. Niestety nasz strategiczny partner oraz pozostali sponsorzy zostają przedstawieni w złym świetle”.

Całe oświadczenie Rady Sponsorów Startu Elbląg dostępne jest tu: http://eksstart.pl/index.php?id=news&idd=986

– Rada Sponsorów EKS START Elbląg w opublikowanym oświadczeniu zarzuciła mi mijanie się z prawdą i dyskredytowanie sponsorów wspierających finansowo Klub – odpowiada prezydent Witold Wróblewski. – Zapewniam, że doceniam rolę i znaczenie partnerów Klubu, którzy wspierają finansowo drużynę piłki ręcznej. Darzę ich należnym szacunkiem za to, iż swoją ofiarnością wspierają Klub. Mam świadomość, że każdy z nich przyczynia się do rozwoju sportowego drużyny, co widać po wynikach w ostatnich sezonach. Nie było i nie jest moim zamiarem godzenie w ich dobre imię, jak sugerowano to w komunikacie. Jednakże twierdzenie, że podane na konferencji dane dotyczące finansów Klubu i wysokości wsparcia są nieprawdziwe, jest dalece nieuprawnione.

Jak informuje prezydent, wielkość środków przekazywanych z budżetu Miasta i spółek miejskich oraz nieodpłatne udostępnianie hali sportowej sięga w tym roku wysokości 1.015 tys. zł. Na wniosek Klubu rozumiejąc, że będzie to stanowiło dodatkowe źródło dochodów, przekazano prawo do sprzedaży karnetów, wcześniej rozprowadzanych przez MOSiR. Nominalna ich wartość wynosi 150.000 zł, a na jednym ze spotkań ze sponsorami władze miasta otrzymały zapewnienie, że przeprowadzona będzie kampania reklamowa, która pozwoli uzyskać ze sprzedaży wyższą kwotę.

– W tym roku odbyłem kilka spotkań z przedstawicielami Zarządu i Rady Sponsorów, na których omawialiśmy stan finansowy i poszukiwaliśmy możliwości zrównoważenia budżetu Klubu. To na nich zaproponowałem opracowanie planu naprawczego oraz redukcji wydatków. Na potrzeby tych spotkań Klub przygotował „Rozliczenie finansowe EKS START – 2017 r.” oraz „Plan finansowy EKS START – do 30 czerwca 2018 r.” i „Plan finansowy EKS START Elbląg – od lipca 2018 r.”. To z tych dokumentów pochodzą dane, które podawałem na konferencji prasowej. Jeśli zarzuca mi się przekazywanie nieprawdy, to nieprawda ta była zawarta w informacji jaką otrzymałem z Klubu – dodaje prezydent Wróblewski. – Nie chcę polemizować z podanymi przez Radę Sponsorów danymi dotyczącymi budżetu Klubu za lata 2016-2018, ale gdyby Zarząd Klubu urealnił budżet do możliwości wsparcia ze strony Miasta i sponsorów wcześniej niż w obecnym roku, to być może nie doszłoby do kilkusettysięcznego zadłużenia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register