Trzy nowe boiska w Elblągu gotowe!

Dobre informacje dla uczniów. Zakończyła się budowa trzech boisk wielofunkcyjnych przy elbląskich placówkach oświatowych. Nowe obiekty powstały przy Szkole Podstawowej nr 18 i 21 oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1. Inwestycje kosztowały ponad 1,6 mln złotych.

 

– Jesteśmy dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Jest to jedna z trzech lokalizacji, które mogą cieszyć się nowoczesnym, wielofunkcyjnym boiskiem. Prace zarówno tutaj, jak i w SP 18 oraz SP 21 realizowała ta sama firma. W przypadku szkół mamy jeszcze w planie zrobienie zadaszenia, by boiska pełniły również funkcję hal sportowych. Całość przedsięwzięcia to ponad 1 mln 600 tys. złotych. Inwestycje finansowane były z własnych środków budżetowych. Składaliśmy wniosek o środki do ministerstwa, ale nie udało się ich otrzymać, podzieliliśmy więc te zadania na etapy. Myślę, że wszystkie trzy szkoły są zadowolone, ponieważ infrastruktura sportowa jest potrzebna w każdej placówce. Cieszę się, że co roku ją wzbogacamy i nasze dzieci mogą mieć zajęcia wychowania fizycznego w coraz lepszych warunkach. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli starań, aby te obiekty powstały. Placówkom życzę, aby zajęcia tu prowadzone odbywały się w sposób bezpieczny – mówił prezydent Witold Wróblewski.

W prezencie, jako dodatek do inwestycji każda placówka otrzymała również zestaw piłek.

– Jestem po prostu wzruszony. Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni. Dziękuję zarówno Panu Prezydentowi, jak i Radzie Miejskiej, Pani dyrektor Departamentu Inwestycji, która osobiście nadzorowała budowę i Departamentowi Edukacji za zrozumienie potrzeb. O ile w innych szkołach, potrzeba posiadania obiektu sportowego wynika z konieczności rozwoju kultury fizycznej, o tyle u nas, dochodzi bardzo ważny element rewalidacyjny. Ten obiekt będzie temu służył – zaznaczył Leszek Iwańczuk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1.

Trzy nowe boiska gotowe!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register