Tu jest Europa! Parada Schumana 7 maja w Warszawie

Warszawa po raz kolejny zamanifestuje poparcie dla wartości europejskich. W sobotę, 7 maja ulicami stolicy przejdzie Parada Schumana a na Krakowskim Przedmieściu stanie europejskie miasteczko.

Parada wyruszy o godz. 12.00 z Krakowskiego Przedmieścia, a barwny korowód z unijnymi flagami i transparentami m.in. Klubów Europejskich z całej Polski przejdzie ul. Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera i Królewską do Miasteczka Schumana.

Miasteczko na Krakowskim Przedmieściu przy kościele św. Anny będzie można odwiedzić w godz. 10.00-15.00. Znajdą się w nim m.in. stanowiska Biura Informacji Parlamentu Europejskiego, Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Polskiej Akcji Humanitarnej, Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, Zarządu Transportu Miejskiego i Miejskich Zakładów Autobusowych. Dla najmłodszych dzieci przygotowano liczne konkursy – będzie można m.in. pograć w grę o komunikacji, w statki i puzzle wodne, zbudować studnię, czy wziąć udział w  „Europejskim Kole Fortuny”. A na stanowisku Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zainteresowani dowiedzą się jak pozyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jakie inwestycje zostały sfinansowane w stolicy z funduszy unijnych i jak działa nowa aplikacja mobilna 19115.

W miasteczku odbędą się również debaty z udziałem ekspertów dotyczące przyszłości i problemów UE – strefy Schengen oraz wyzwań związanych z kryzysem migracyjnym.

Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków UE na Koncert Europejski w Multimedialnym Parku Fontann. Zaśpiewa Edyta Górniak i Mietek Szcześniak.

paradaszumana

źródło: um.warszawa.pl, foto: pixabay.com, banner z schuman.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register