Tylko cztery żłobki w Elblągu. Paweł Kowszyński: To trzeba zmienić

Rodzice w Elblągu borykają się z potężnym problemem dotyczącym wolnych miejsc dla dzieci w żłobkach. Te w mieście mamy tylko cztery. Radny Paweł Kowszyński (PiS) podkreśla, że to trzeba koniecznie zmienić.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zwracają uwagę na poważny problem dotykający rodziców w Elblągu. To brak odpowiedniej ilości miejsc w żłobkach. Elbląg dysponuje 350 miejscami w miejskich żłobkach. Według Marka Pruszaka, przewodniczącego Rady Miasta (PiS) chętnych może być nawet dwa razy więcej – blisko 350 dzieci znajduje się na listach rezerwowych.

Elbląski PiS szansę widzi w programie „Elblążanin +” oraz w przeznaczeniu na żłobek budynku po szkole gimnazjalnej przy ul. Lotniczej (Zatorze).

– 70 nowych miejsc mogłoby powstać w nowym żłobku, który powinien zostać zlokalizowany w budynku po Gimnazjum nr 7 na Zatorzu – przekonuje radny Paweł Kowszyński. – W ramach programu „Elblążanin +” chcemy również dofinansować pobyt dzieci w żłobkach.

To jednak nie koniec, ponieważ radny Paweł Kowszyński wskazuje, że w ramach programu „Maluch +” jest szansa na budowę kolejnych takich placówek w naszym mieście.

Pod koniec września br. radny Kowszyński informował na swoim koncie na facebooku:

„Miałem przyjemność porozmawiać z Panem Stanisławem Szwedem – wiceministrem w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozmawialiśmy o programach wspierających rodziny, pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym, oraz o innych problemach z którymi stykają się m.in mieszkańcy Elbląga. Sporo czasu rozmawialiśmy o programach dotyczących budowy miejskich żłobków ze środków programu MRPiPS MaluchPlus. Dzięki rządowemu wsparciu powstaje właśnie żłobek w Kostrzyniu. Dzięki współpracy samorządu i ministerstwa współfinansowane jest też centrum sportowe oraz Park Wodny. Efekty dobrej współpracy samorządu z rządem widać w praktyce! Elbląg też potrzebuje takiej współpracy, a to zależy od nowych władz miasta”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register