Tylko w tym roku w Elblągu 31 kierowców straciło prawo jazdy!

25-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Kierowca audi a6 został zatrzymany w podelblaskiej miejscowości Kadyny. W miejscu gdzie często poruszają się piesi, w tym dzieci i gdzie jest ograniczenie do 40 km/h jechał 95. Ta prędkość mogłaby być śmiertelnie niebezpieczna.

Od początku roku już 31 kierowców z Elbląga straciło uprawnienia za „50+” i zostało ukaranych wysokimi mandatami. Policja po raz kolejny ostrzega przed brawurą.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj (31 maja) kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. 25-letni kierowca audi a6 jechał z prędkością 95 km/h. Zlekceważył prawo, a co najważniejsze stworzył niebezpieczną sytuację. Pieszy w zetknięciu z jego samochodem nie miałby większych szans na przeżycie. Temu młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarano 500 złotowym mandatem.

– Od początku roku już 31 kierowców z Elbląga  straciło uprawnienia za „50+”. Policja po raz kolejny ostrzega przed brawurą! – mówi Jakub Sawicki, z zespołu prasowego KMP Elbląg. – Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register