Ubezpieczenie OC – jak wybrać dobrą ofertę?

Obowiązkiem każdego właściciela samochodu lub innego pojazdu mechanicznego jest wykupienie ubezpieczenia OC. Polisa chroni przed roszczeniami ze strony poszkodowanych każdego, kto prowadzi pojazd, dla którego został wykupiony pakiet ubezpieczeniowy. Pozostaje jednak pytanie, czym kierować się przy wyborze konkretnej oferty? Na jakie czynniki zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jak wybrać najtańsze OC?

Aby kierowca mógł w pełni legalnie wyjechać na drogę, musi mieć opłacone ubezpieczenie OC. Jego zakres jest ustalony ustawowo, więc w każdej firmie możemy spodziewać się niemal identycznie skonstruowanej oferty, W polskim prawie nie sposób jednak znaleźć żadnej wzmianki o tym, jaka powinna być jego cena, ani tym bardziej o tym, u jakie firmy należy je wykupić. Z tego też względu ubezpieczyciele walczą o klienta, oferując atrakcyjne ceny usług. Jeśli naszym priorytetem jest płacenie jak najmniej za ten podstawowy obowiązek to warto skorzystać z narzędzia jakim jest kalkulator OC. Działa to w prosty sposób – należy wprowadzić wszystkie istotne parametry, a na końcu otrzymamy ostateczną cenę jaką przyjdzie nam zapłacić w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Jakie opcje dodatkowe wpływają na dobrą ofertę OC?

Podstawowe ubezpieczenie OC polega na ochronie kierowcy przed odpowiedzialnością dotyczącą naprawy szkód, które zostały wyrządzone innemu właścicielowi pojazdu. Wszystkie dostępne oferty na rynku działają właśnie w ten sposób.

Wiele firm stara się jednak przyciągnąć nowych klientów dodatkowymi opcjami, które mają zachęcić do skorzystania z ich usług. Może to być przykładowo ochrona szyb lub opon albo Assistance, czyli pomoc w drodze. Oczywiście w takich przypadkach cena OC wyraźnie wzrośnie, ale w pakiecie otrzymujemy znacznie bardziej kompleksową pomoc.

Jeśli planujemy zakup wielu różnych ubezpieczeń – na przykład AC, NNW i innych to warto sprawdzić to jak kształtują się ceny w przypadku tego typu pakietów. Wiele ubezpieczalni przywiązuje dużą wagę do tego, aby zaoferować klientom bardzo atrakcyjne zniżki. Jeśli w tej samej firmie kupujemy także inne zabezpieczenia, na przykład wakacyjne lub ochrona mienia, to może się okazać, że otrzymamy cały zestaw w niskiej cenie.

Dobra oferta OC, czyli jaka?

Można wskazać, że dla jednych osób liczy się przede wszystkim cena, dla innych dodatkowy pakiet korzyści. Warto jednak pamiętać, że wybierać dobrą ofertę należy  zwrócić uwagę na renomę firmy sprzedającej ubezpieczenia. Można to łatwo zweryfikować poprzez pozytywne i negatywne opinie, które znajdziemy w internecie. Dysponując taką wiedzą można podjąć w pełni świadomą decyzję o zakupie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register