Uciekinier z niebieskiej toyoty sam zgłosił się na policję

Do 10 lat więzienia grozi 22-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekając potrącił policjanta, a następnie uderzył swoim samochodem w dwa autobusy w Al. Jerozolimskich. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w rejonie Dworca Zachodniego. Policjanci z Ochoty zwrócili uwagę na kierowcę toyoty, który zachowywał się podejrzanie. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować. Kiedy poprosili młodego mężczyznę  o dokumenty, ten gwałtownie ruszył autem, potrącając jednego z policjantów, a następnie zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. W trakcie pościgu oddali strzały ostrzegawcze.

W Al. Jerozolimskich kierowca toyoty stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa autobusy. Porzucił auto i kontynuował dalej ucieczkę pieszo. Informacja o zdarzeniu oraz rysopis sprawcy natychmiast trafiły do wszystkich patroli na terenie miasta.

Policjanci bardzo szybko ustalili do kogo należy pojazd i kto nim kierował. Wczoraj 22-latek sam zgłosił się do ochockiej prokuratury. Wiedział, że jest poszukiwany. Potwierdził, że to on prowadził pojazd, który potrącił policjanta. Mężczyzna został przesłuchany. Prokurator przedstawił mu zarzuty czynnej napaść na policjanta oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej. 22-latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: policja.waw.pl, foto: fot. Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register