Uciekł z placówki wychowawczej. Zdewastował park w Elblągu

Na portalu społecznościowym ukazały się zdjęcia poprzewracanych ławek w Parku Modrzewie i informacja o dewastacji. Czytający wpis nie wiedzieli jednak o tym, że policjanci z nocnego patrolu zatrzymali sprawcę tych uszkodzeń.

Sytuacja miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek w elbląskim Parku Modrzewie. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dewastacji i na miejsce wysłał policyjny patrol. Ten zatrzymał 15-latka, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Dodatkowo na widok nadjeżdżającego patrolu 15-latek zmienił kierunek, w którym szedł.

Gdy policjanci sprawdzali jego dane ten podał się najpierw za… 18-latka zmieniając jednocześnie prawdziwe imię i nazwisko. Podał policjantom również adres pod którym rzekomo miał mieszkać, ale jak się okazało również nie był on prawdziwy. W konsekwencji ustalono jego prawdziwe dane oraz to, że jest on poszukiwany przez policjantów z Malborka, ponieważ uciekł z placówki wychowawczej.

Teraz nieletni wróci do Malborka a z jego „działalności” w Parku Modrzewie w Elblągu trafi do sądu informacja przygotowana przez policjantów.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register