Uczeń poparzony kwasem w szkole. Prokuratura w styczniu zdecyduje o zarzutach

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu elbląska prokuratura podejmie decyzję w sprawie postawienia zarzutów osobom odpowiedzialnym za spowodowanie poparzeń kwasem ucznia Szkoły Podstawowej nr 19. Do zdarzenia doszło 17 października 2017 r.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje dochodzenie w sprawie zaistniałego w dniu 17 października 2017 r. w Elblągu, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego ucznia szkoły Podstawowej w Elblągu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki.

– Dotychczasowe ustalenia w dochodzeniu wskazują, iż w dniu 17.10.2017 r., w trakcie przenoszenia przez pokrzywdzonego ucznia pomocy naukowych w postaci szklanych opakowań, doszło do stłuczenia opakowania, rozlania się cieczy na pokrzywdzonego co spowodowało jego poparzenie. Doznane przez pokrzywdzonego obrażenia wymagały leczenia w warunkach szpitalnych. W postępowaniu trwają czynności prowadzące do wyjaśnienia procedur związanych w transportem substancji niebezpiecznych oraz okoliczności samego zdarzenia. Postępowanie pozostaje w toku w fazie in rem – nie przedstawiono nikomu zarzutów – informuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Jak dodaje szef elbląskiej Prokuratury Rejonowej, Jarosław Żelazek policja kończy zbieranie materiału dowodowego w tej sprawie.

– Na razie więc postępowanie toczy się w sprawie. Prawdopodobnie jednak jeszcze w tym miesiącu zapadnie decyzja o postawieniu zarzutów osobom odpowiedzialnym za ten wypadek w szkole – mówi prokurator Jarosław Żelazek.

Przestępstwo „narażenia na niebezpieczeństwo”, określone w art. 160 § 2 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przypomnijmy, że do tej groźnej sytuacji  doszło 17 października 2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 przy ul. Uroczej. Jeden z uczniów, przenoszący próbki z kwasami, stłukł je. Doznał poparzeń II i III stopnia.

– 13-latek doznał poparzeń nóg i biodra II i III stopnia. Pierwszej pomocy udzieliła mu pielęgniarka. Został już odwieziony do szpitala – informował Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Działania ratowników zabezpieczonych w ubrania przeciwchemiczne oraz sprzęt ochrony dróg oddechowych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu rozlanej substancji, neutralizacji rozlewiska, zebraniu pozostałości oraz przewietrzeniu obiektu.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/do-tego-wypadku-nie-powinno-dojsc-trwa-postepowanie-wyjasniajace/

 

1 komentarz

  • Marek Reply

    11 stycznia 2018 at 15:03

    A komu moga zostac postawione zarzuty?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register