Uderzył autem w pracownicę stacji paliw. Kobieta trafiła do szpitala

Policjanci z Elbląga wyjaśniają okoliczności potrącenia pracownicy stacji paliw przez kierującego samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło podczas manewru cofania. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (13.09.2020r.) na jednej ze stacji paliw w Elblągu. Kierujący 31-latek nie zachował należytej ostrożności przy cofaniu i najechał pracownicę stacji. Kobieta z urazami nóg i bioder trafiła do szpitala. Zarówno ona jak i kierowca byli trzeźwi. Sprawa jest wyjaśniana przez policjantów. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy. 

Policjanci apelują o ostrożność. Chwila nieuwagi, zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności za kierownicą niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Podczas jazdy szczególną uwagę należy zwrócić na pieszych, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

1 komentarz

  • tomas Reply

    17 września 2020 at 15:10

    Policja nadużywa władzy ponieważ zabrać prawo jazdy można jedynie za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Trzeba tu dodać, że stacja nie jest droga publiczną na której policjanci mogą karać mandatami ani zabierać prawo jazdy. proszę podać przepis prawny uprawniający policjanta do zabrania prawo jazdy nie na drodze publicznej.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register