Ujęto złodzieja studzienek kanalizacyjnych w Elblągu

Policjanci z Elbląga zatrzymali 28-latka podejrzewanego o kradzież żeliwnych pokryw studzienek z terenu Elbląga. Niektóre z tych włazów były zabytkowe. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Elbląga, który jest podejrzewany o kradzież, co najmniej 20 żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych. Niektóre z nich miały wartość historyczną.

Szacunkowa wartość skradzionego mienia to ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna spieniężał je w punktach skupu złomu. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.

4 pokrywy zabezpieczyli strażnicy miejscy podczas patrolowania ulicy Mazurskiej w Elblągu. Policjanci przypuszczają, że zatrzymany 28-latek miał na koncie więcej przestępstw. Trwają w tej sprawie ustalenia. Był wcześniej karany za kradzieże. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

1 komentarz

  • HP666 Reply

    11 sierpnia 2022 at 08:33

    Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. I taki wyrok powinien dostać. Przecież mogło wpaść do tej dziury czyjeś dziecko. Tragedia murowana

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register