Ukradł rowery i sprzedał je przypadkowym osobom. Teraz „kupcy” mogą mieć problemy

Policjanci z Elbląga zatrzymali 33-latka, który w połowie września br. ukradł dwa rowery spod dwóch elbląskich szkół. Wartość skradzionych jednośladów to ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna sprzedał je napotkanym na ulicy ludziom za… 150 zł.

Policjanci szukają skradzionego mienia i przypominają, że zakup kradzionego sprzętu to paserstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Zatrzymany 33-latek z Elbląga usłyszał wczoraj zarzuty kradzieży dwóch rowerów spod elbląskich szkół. Pierwszej kradzieży dokonał 13 września br. przy ulicy Wyżynnej w Elblągu. Tam przeciął nożycami linkę stalową i odjechał jednośladem dziecka. Rower sprzedał napotkanemu  przechodniowi za 50 zł. Jego wartość sklepowa to 1500 zł.

Kolejnej kradzieży dopuścił się dzień później na ulicy Bema. Tam w podobny sposób pozbył się zabezpieczenia i odjechał rowerem. Sprzedał go za 100 zł.

33-letni elblążanin był wcześniej karany za kradzieże. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Powiedział, że ukradł rowery bo potrzebował pieniędzy na spłacenie długów.

Policjanci szukają skradzionych rowerów:

-Tander Mission

– Kellys TNT 1000

– Przypominamy, że zakup kradzionego sprzętu to paserstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Kradzież zagrożona jest również karą 5 lat więzienia – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register