Ukradli akumulatory zasilające sygnalizację drogi wojewódzkiej

Do sądu trafiły akty oskarżenia wobec trzech mieszkańców województwa pomorskiego. Trójce podejrzanych zarzuca się kradzież akumulatorów zasilających sygnalizację świetlną drogi wojewódzkiej. Za popełnione przestępstwa grożą im kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni w wieku 21-22 lat w sierpniu br. zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku włamania do skrzynek sygnalizacji świetlnej i kradzieży akumulatorów zasilających drogowe urządzenia przy remontowanej drodze.

Na odcinku drogi wojewódzkiej Morąg – Małdyty wykonywane były prace drogowe, w wyniku których w kilku miejscach wprowadzono urządzenia ostrzegające sterowane sygnalizacją świetlną. To właśnie sygnalizatory, a dokładniej umieszczone w nich akumulatory, stały się obiektem zainteresowania złodziei.

Policjanci z Morąga 13 sierpnia br. ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Okazali się nimi dwaj – 21-latkowie oraz starszy o rok ich kolega. Wszyscy to mieszkańcy województwa pomorskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas kolejnej próby kradzieży.

Ponadto  po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach okazało się, że tablice rejestracyjne pojazdu, którym podróżowali mężczyźni zostały poprzedniego dnia skradzione z terenu województwa pomorskiego.

W trakcie dalszych czynności kryminalni pracując nad sprawą zebrali kolejne dowody przeciwko 22-latkowi. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży pojazdu, do której doszło na terenie naszego powiatu.

Akty oskarżenia trafiły już do sądu.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register