Ukradli słodycze ze sklepu i szli z kartonami przez miasto. Dopadli ich policjanci

Policjanci zatrzymali dwóch 19-latków, którzy ukradli słodycze z jednego ze sklepów samoobsługowych przy ul. Królewieckiej. Słodycze, a właściwie kartony ze słodyczami miały wartość blisko tysiąca złotych.

Sytuacja miała miejsce wczoraj około godziny 9.30. Policyjny patrol usłyszał przez radiostację komunikat dyżurnego o dwóch mężczyznach, którzy po kradzieży w sklepie samoobsługowym poszli w stronę ul. Marymonckiej.

Chwilę później funkcjonariusze zauważyli dwójkę 19-latków, która „obładowana kartonami szła tramwajowym torowiskiem. Jak nie trudno się domyślić na widok patrolu rzucili kartony z czekoladami i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu obaj mężczyźni siedzieli już w policyjnych radiowozach.

Jak się okazało ich łupem padło m.in. 38 tabliczek czekolady, 20 sztuk bombonierek czekoladowych a także 20 sztuk największych 300 gramowych czekolad.

19 latkowie w swojej „zorganizowanej akcji” ukradli około 17 kg słodyczy. Skradziony towar został odzyskany przez policjantów. Obaj amatorzy słodyczy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register