Ulice w Elblągu na “czarnej liście”

Elbląscy policjanci prowadzą rejestr miejsc niebezpiecznych, w których dochodzi często wypadków z udziałem pieszych – informuje Radio Olsztyn.

– Czarną listę rozpoczynają trzy miejsca. To ulica płk Dąbka, Królewiecka przy Szpitalu Wojewódzkim i Mickiewicza, gdzie mimo ograniczenie prędkości też są wypadki – wyjaśnia komisarz Tomasz Krawcewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy.

Co ważne, niebezpieczne są nie tylko te duże ulice, ale też przejścia przy kościołach. A wciąż dużym problemem jest nieostrożne zachowanie pieszych, którzy zamiast zwracać uwagę na to co dzieje się na ulicy, na przykład patrzą w telefony.

Przypomnijmy, piesi tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą przestrzegać przepisów. Ich złamanie może skończyć się mandatem, a nawet złożeniem przez policję wniosku o ukaranie do sądu.

Tu będzie bezpieczniej

Jaśniej i bezpieczniej na ul. Grochowskiej i Lotniczej. To za sprawą budowy oświetlenia, na które Prezydent Witold Wróblewski podpisał już umowę z wykonawcą – firmą Elmar Electric PPUH Marek Szmigiel.

Inwestycja przy ul. Lotniczej polegać będzie na doświetleniu alejek skweru parkowego. Zgodnie z umową zostanie zrealizowana do 18.02.2020 roku. Wartość zadania wynosi 129,8 tys. zł.

Przedsięwzięcie przy ul. Grochowskiej natomiast będzie polegało na budowie oświetlenia ulicznego na odcinku od ul. Strażniczej do ul. Warszawskiej oraz na odcinku przy bud. nr 40 do 47. Inwestycja zostanie zrealizowana do 15.05.2020 roku. Koszt budowy oświetlenia wynosi 190,7 tys. zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register