Umowa podpisana. Miasto kupi kolejny tramwaj

Przedstawiciele władz miasta podpisali kolejną umowę na dostawę czwartego, nowego tramwaju dla Elbląga. Ten ma być gotowy w 2020 r. Trzy, wcześniej zamówione, pojawią się na naszych torowiskach jeszcze w tym roku.

Wykonawca, firma Modertrans, został wyłoniony w wyniku przetargu nieograniczonego (z tym samym wykonawcą Miasto w dniu 21.06.2017 r. zawarło umowę z na produkcję i dostawę trzech wagonów tramwajowych). 

Termin dostawy nowego kompletnego wagonu to zgodnie z umową: 31.01.2020 r. Całkowita wartość zamówienia to 3 345 600 zł.

Zadanie realizowane jest z dofinansowaniem środkami Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania UE wynosi 1 907 092,68 zł.

Przedmiotem umowy jest dostawa jednego nowego wagonu jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości od 14m do 15,5m częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu, posiadającego świadectwo homologacji.

Oprócz wyprodukowania i dostawy samego wagonu tramwajowego zakres zamówienia obejmuje także: dostawę  mobilnego urządzenia do prowadzenia prac lakierniczych, dostawę elementów specjalistycznego wyposażenia obsługowego, dostawę pakietu naprawczego, usługi szkolenia pracowników oraz opracowanie dokumentacji technicznej, przekazania oprogramowania i licencji.

3 pozostałe wagony będące aktualnie w produkcji (odrębna umowa z firmą Modertrans z dn. 21.06.2017 r.), wykonane mają zostać do końca 2019 r. a w pierwszej połowie stycznia 2020 r. planowane jest zakończenie odbiorów i uzyskanie homologacji umożliwiającej dopuszczenie wagonów do użytkowania. Przedmiotowe zadanie także realizowane jest przy współfinansowaniu środkami Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zamówienia to 7 072 500,00 zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi 4 881 750 zł.

Niezależnie od powyższego przygotowujemy też do podpisania umowę na przebudowę torowiska wraz z trakcją tramwajową na terenie zajezdni tramwajowej w związku z planowanym wykonaniem nowej hali stalowej na tym terenie. Aktualnie czekamy na zweryfikowanie dokumentu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wykonawcą przebudowy torowiska wraz z trakcją będzie firma Rajbud z miejscowości Szymbark. Po otrzymaniu danych do zawarcia umowy, przygotujemy podobną informację o tym zamówieniu. Tą umowę także planujemy zawrzeć w styczniu.

Projekt budżetu uwzględnia zwiększenie środków na zadaniu związanym z budową hali na terenie zajezdni. Po zatwierdzeniu budżetu przez Radę Miejską będziemy mogli wyłonić wykonawcę na budowę hali i podpisać umowę. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: Usługi ogólnobudowlane mgr inż. Markiewicz Mirosław z Gronowa Górnego k. Elbląga. 

Informacje: UM Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register