Upadła firma, która w Elblągu miała budować galerię handlową

Kilka lat temu zanosiło się na to, że w naszym mieście powstaną trzy galerie handlowe. Oprócz rozbudowy „Ogrodów” jeszcze dwie firmy przymierzały się do budowy tego typu obiektów w naszym mieście. Jedna z nich właśnie ogłosiła upadłość. Na sprzedaż jest działka przy ul. Akacjowej oraz plany budowy galerii handlowej.

Z projektu budowy galerii Porto 55 kilka lat temu wycofał się duński developer Sjaelso. Galeria miała powstać na działce u zbiegu ul. Nowowiejskiej i Królewieckiej. Kolejna galeria handlowa planowana była do budowy przy ul. Akacjowej. Niestety również ten inwestor nie rozpoczął nigdy realizacji budowy obiektu. Teraz można kupić grunt oraz projekty budowy galerii handlowej.

Jak informuje syndyk: „Syndyk masy upadłości Bridgehouse Developments (Elbląg) sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Warszawie ogłasza przetarg na łączne zbycie zespołu aktywów wchodzących w skład masy upadłości Bridgehouse Developments (Elbląg) sp. z o.o. w upadłości w postaci: praw Upadłego do nieruchomości położonych w Elblągu, dla których Sąd Rejonowy w Elblągu, VI Wydział Ksiąg Wieczystych, prowadzi Księgi Wieczyste o nr. EL1E/00055428/9, EL1E/00076455/0, EL1E/00078159/9, oraz praw Upadłego do egzemplarzy: projektów budowlanych, raportów, badań, sprawozdań, dokumentacji oraz umów związanych z przedsięwzięciem polegającym na budowie Centrum Handlowo-Usługowego przy ul. Akacjowej w Elblągu. Cena wywoławcza wynosi 12.000.000,00 zł (słownie: dwanaście milionów złotych 00/100) brutto (w tym podatek VAT według stawki 23%, w przypadku jego wystąpienia)”.

Centrum Handlowe Siódemka miało powstać w Elblągu, zlokalizowane przy ulicy Akacjowej. Budynek handlowy miał być budowany w latach 2014-2015. Całkowita powierzchnia tego budynku handlowego miała wynosić 75381 m.kw., z czego największą część miała zająć powierzchnia handlowa – 67000 m.kw., mieścić się na niej miało 120 sklepów. Inwestorem projektu była firma Bridgehouse Developments.

fot. wizualizacja obiektu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register