Uroczyste podniesieni flagi w obecności Prezydenta RP

W poniedziałek 2 maja 2016 r, w Dniu Flagi uroczyście podniesiono flagę na wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie.  W uroczystości wziął udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Flagę podniesiono również przed Pałacem Prezydenckim.

W trakcie uroczystości na Placu Zamkowym odegrano także hejnał warszawski. Następnie odbyła się defilada wojskowej asysty honorowej. Po uroczystości Para Prezydencka podeszła do zgromadzonych i rozdawała im flagi państwowe.

Uroczystość podniesienia flagi odbyła się także na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Uczestniczył w niej szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy.

flaga.pałac

źródło: prezydent.pl/PAP, fot: Uroczyste podniesienie Flagi Państwowej RP na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register