Urząd Miejski nie wsparł akcji, która okazała się…sukcesem już na starcie

Elbląski Ratusz nie widział możliwości finansowego wsparcia akcji „Rowerowy Maj”  w naszym mieście. Inicjatywę podjął radny Robert Turlej, któremu udało się pozyskać sponsorów i zainteresowane szkoły. Akcja ruszyła i okazała się…wielkim sukcesem. Elblążanie zaś dopytują, dlaczego to wydarzenie nie odbywa się we wszystkich szkołach.

Ponad 600 elbląskich uczniów weźmie udział w rozpoczynającej się 7 maja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”.  Przez cały miesiąc dojeżdżać będą do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach lub deskorolkach promując aktywny tryb życia. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody indywidualne i klasowe.

W Elblągu po raz kolejny w akcji biorą udział szkoły SP6 i Regent College a po raz pierwszy SP14 i SP18.

Elbląski Ratusz nie zdecydował się wesprzeć tej akcji, wskazując, że nie ma na to środków w budżecie. Radny Robert Turlej, inicjator akcji nie zrezygnował. Rozpoczął samodzielnie poszukiwania sponsorów. Zorganizował również zbiórkę pieniędzy w Internecie. Akcję udało się rozpocząć w Elblągu.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/rekordowy-elblaski-rowerowy-maj/

Kiedy wczoraj opublikowaliśmy na ten temat informacje odezwali się elblążanie, którzy nie mogli zrozumieć, dlaczego w takiej akcji nie biorą udział wszystkie szkoły w mieście.

– Dlaczego nie wzięły udział w tym inne szkoły. Moje dziecko jest zawiedzione ponieważ jej szkoła, SP 12 nie bierze w akcji udziału. Córka zaś jeździ do szkoły na rowerze – pisze do nas jedna z elblążanek.

Powody takiej sytuacji tłumaczy radny Robert Turlej.

– W każdym mieście (oprócz Elbląga) jest tak, że miasto powołuje koordynatora, dokonuje zakupu wszelkich druków i części nagród. Następnie zaprasza szkoły do udziału w akcji. Niestety Urząd Miejski w Elblągu nie wyraził ochoty na udział w akcji twierdząc, że nie ma środków w budżecie miasta – wyjaśnia radny Robert Turlej. – Sam podjąłem się koordynacji działań, zdobyłem środki sponsorskie na zakup potrzebnych druków i części nagród. Zgłosiły się też szkoły, które również wzięły na swoje barki zakup nagród. Chciałbym, aby taka sytuacja była ostatni raz a w przyszłym roku wszystkie szkoły wezmą udział w akcji. Kibicujmy tym, którzy wezmą udział w kampanii.

1 komentarz

  • kkel Reply

    7 maja 2018 at 16:13

    Po raz kolejny należy nawoływać aby urzędnicy ruszyli d**y. Oj Panie Wróblewski za co Pan płacisz tym od swojego PR!??

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register