Uwaga! 500 zł za spalanie liści

Spalanie liści w swoim ogródku czy działce jest zabronione. Grozi za to mandat do 500 zł!

Warto też wiedzieć, że niektóre gminy wprowadzają całkowity zakaz palenia ognisk na swoim terenie jeśli ktoś złamie zakaz, może zostać ukarany grzywną, przepisy nie pozwalają na palenie liści i usuniętych gałęzi na własnej posesji, jako że gminy obecnie organizują ich odbiór w okresie wegetacji roślin.

W Elblągu obowiązują harmonogramy odbioru odpadów zielonych, realizowane przez dwie firmy: “Cleaner” s.j., oraz “Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej” harmonogramy dostępne są na stronach internetowych. Nie wolno spalać liści również w rodzinnych ogródkach działkowych. Zakaz spalania na terenie ROD wszelkich odpadów i resztek roślinnych znajdziemy w regulaminie uchwalonym przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców.

Palenie ogniska powodujące przedostawanie się dymu na sąsiednie nieruchomości stanowi naruszenie tego nakazu. Przedostanie się dymu pochodzącego z takiego paleniska w miejsce dostępne publicznie może być uznane za zanieczyszczenie w rozumieniu art. 145 Kodeksu wykroczeń, które zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł.

Jerzy Gudziński, Straż Miejska w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register