Uwaga – będzie silnie wiało. W Kościerzynie zginęło 7-letnie dziecko

Portal meteoelblag.pl ostrzega przed silnym wiatrem, który już w nocy dotrze również do naszego miasta i regionu. Wiatr może osiągnąć nawet 100 km/h. Teraz wichura szaleje w Pomorskiem. W Kościerzynie powalone drzewo zabiło 7-latkę.

Tragedia w miejscowości Rybaki w powiecie kościerskim. Wichura powaliła drzewo, które spadło na samochód. W środku było między innymi 7-letnie dziecko – informuje Radio Gdańsk.

Mimo akcji ratunkowej niestety nie przeżyło. Straż pożarna informuje, że w zawiązku z silnym wiatrem interweniowała w sobotę już 50 razy. Strażacy wzywani byli głównie do powalonych drzew.

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem. Wydali ostrzeżenie drugiego stopnia. Porywy wiatru w nocy zwłaszcza nad morzem mogą osiągać 100 km/h.

Portal meteoelblag.pl ostrzega przed złamaniem pogody również w naszym mieście i regionie.

„Nie ma już najmniejszych wątpliwości, podtrzymujemy alert na godziny nocne z soboty na niedzielę, uprzątnijcie posesje, nie wyruszajcie w nocy w podróże, nie parkujcie aut pod drzewami, przynajmniej na północy Polski wiatr od Helu po Wejherowo, Puck i Łebę będzie mógł osiągać prędkości 90 – 100 km/h” – ostrzegają meteorolodzy. – Spodziewana wichura będzie silniejsza w miejscach wyżynnych. Oznacza to, że najgwałtowniejsze wiatry zanotujemy na Kaszubach, w północnej części Warmii oraz na wyżynie elbląskiej, w samym Elblągu przewidujemy wiatr maksymalnie dochodzący do 75 / 79 km/h.

Jaka pogoda będzie w święta? O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/wiemy-jaka-pogoda-czeka-nas-w-swieta-to-bedziezaskoczenie/

fot. zdjęcie poglądowe.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register