Uwaga! Dzwoniąc na policję dodzwonisz się do…Olsztyna. Będą problemy?

Od 6 czerwca br. wybierając policyjny numer alarmowy 997 nie skontaktujesz się z dyżurnym elbląskiej Komendy Miejskiej Policji. Zostaniesz automatycznie przekierowany do…Olsztyna.

Jak informuje elbląski Urząd Miejski w Elblągu, System Powiadamiania Ratunkowego wkracza w kolejny etap, jakim jest przejęcie obsługi numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

– Od 6 czerwca 2018 r. wszystkie wywołania kierowane na numer alarmowy 997 w województwie warmińsko-mazurskim będą obsługiwane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie – czytamy w komunikacie. – Wdrażane rozwiązanie powinno wyeliminować w znacznej mierze fałszywe wywołania numerów alarmowych, których poziom utrzymuje się nadal na poziomie ponad 60%.

W Elblągu oznaczać to będzie przekierowania z numeru alarmowego 997 (Policja) do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie (operatorzy numeru alarmowego 112).

Operatorzy CPR w Olsztynie będą przyjmować i weryfikować zgłoszenia wpływające dotychczas do dyżurnych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak to może wyglądać w praktyce? Podobnie, jak w przypadku powiadamiania w sprawie wysłania karetki Pogotowia Ratunkowego. Dyspozytorzy często mylili ulice, a czas dojazdu ekipy ratunkowej znacznie się wydłużał.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register