Uwaga! Nocą trwa odświeżanie pasów na jezdniach!

ZDM rozpoczął wiosenne odnawianie oznakowania poziomego na warszawskich ulicach. Po okresie zimowym w wielu miejscach jest ono słabo widoczne.

Prace potrwają do października.

Roboty obejmą wybrane odcinki dróg krajowych i wojewódzkich na terenie miasta i będą podzielone na dwa etapy – trwające właśnie malowanie wiosenno-letnie (do połowy lipca) oraz malowanie jesienne (do końca października).

Wykonawca robót rozpoczął już prace w Ursusie. Roboty będą przesuwać się od dzielnic ościennych w kierunku centrum miasta.

Co ważne, oznakowanie poziome (linie ciągłe, przerywane, strzałki, napisy, symbole) zostanie odnowione przy użyciu specjalistycznej, białej farby najezdniowej, z elementami odblasku. Farba na bazie rozpuszczalników (przeznaczona do tego typu prac) nakładana jest na zimno, przy użyciu malowarki hydrodynamicznej. Technologia malowania oznakowania dostosowana jest do rodzaju i stanu nawierzchni jezdni.

Odblask farby zostanie uzyskany poprzez posypanie jej powierzchni, bezpośrednio po naniesieniu, tzw. mikrokulkami szklanymi. Mikrokulki to materiał w postaci przezroczystych, kulistych cząstek szklanych. Oznakowanie będzie też miało właściwości przeciwpoślizgowe.

pasy

źródło: zdm.waw.pl, fot: zdm

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register