Uwaga rusza przebudowa ważnego skrzyżowania. Będą utrudnienia w ruchu

Departament Zarząd Dróg informuje, że rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z przebudową skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza.

Aktualnie realizowane są prace związane z siecią c.o. W związku z tymi robotami wprowadzono zmianę organizacji ruchu dla pieszych po stronie dworca PKS. Aby ominąć obszar robót piesi z chodnika wzdłuż Al. Grunwaldzkiej kierowani są po utwardzonym przejściu na teren PKS. Bezpośrednio po wykonaniu tych prac wykonawca robót firma MTM z Gdyni przystąpi do właściwych prac związanych z przebudową skrzyżowania.

W pierwszej kolejności planowane są roboty branży elektrycznej związane z przebudową oświetlenia i sygnalizacją świetlną.  Planowany termin zakończenia robót 15.05.2018 r.
O wszystkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Celem projektu jest zapewnienie dostępności terenów dworca autobusowego do dróg publicznych w związku z budową wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej.

Na zakres robót, będących przedmiotem niniejszego zamówienia, składa się m.in.:
1) przebudowa skrzyżowania z trójwylotowego na skrzyżowanie czterowylotowe wraz z geometrią wlotów oraz przebudowa odcinków jezdni, chodników, ścieżek rowerowych
2) przebudowa sygnalizacji świetlnej,
3) przebudowa sieci oświetlania ulicznego
4) przebudowa odwodnienia ulicznego,
5) usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną:
– wodociągową,
– teletechniczną,
– elektroenergetyczna.

Koszt realizacji zadania wynosi  1 430 324,34 zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register