Uwaga! Tego łososia lepiej nie kupować. Jedna osoba zmarła po jego zjedzeniu!

Wielka akcja wycofywania wędzonej ryby z półek. Duński operator marketów Netto, Bilka i Fotex walczy z aferą związaną z bakterią w łososiu od polskiego dostawcy – informuje Puls Biznesu.

Dwóch konsumentów zachorowało, a jeden zmarł po spożyciu wędzonego łososia zakupionego w sklepach Dansk Supermarked Group (DSG). Dostarczała je, jak podaje portal Undercurrent News, powołując się na słowa rzecznika SDG, polska firma BK Salmon. Duńska grupa podkreśla, że pacjenci już wcześniej byli poważnie chorzy.

Masowa akcja wycofywania produktów z półek dotknęła sklepy Netto, Fotex, Bilska i Salling, których operatorem są Duńczycy. Szyld Netto rozwijają również w Polsce i Niemczech, ale jak wynika z komunikatu, łosoś zakażony listerią (bakterią) trafił wyłącznie na duńskie półki.

„We współpracy z duńskim klientem zarząd BK Salmon natychmiast podjął działania (…) wszystkie dostarczone produkty zostały tego samego dnia wycofane z półek przez supermarkety i sklepy klienta(…)” – czytamy w oświadczeniu przesłanym PB przez Edwarda Nowaka, prezesa BK Salmon.

Rzecznik DSG, cytowany przez Undercurrent News, zapowiada poszukiwania nowego dostawcy wędzonego łososia, aby „móc odbudować wizerunek” sieci posiadającej „produkty wysokiej jakości”. Zaznacza też, że cały czas współpracuje z BK Salmon, aby wyjaśnić sytuację.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register