Uwaga! Utrudnienia na ul. Fromborskiej w Elblągu

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego, generalny wykonawca zadania pn. „Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką” zamierza wprowadzić tymczasową organizację ruchu na całym realizowanym zadaniu w związku z wykonywaniem warstwy nawierzchni ścieralnej jezdni.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem i tymczasowego oznakowania!

Rozpoczęcie robót planowane jest w poniedziałek (30 sierpnia br.) i potrwać ma przez 6 dni roboczych. Opis oraz schematy poszczególnych etapów znajdują się poniżej.

Etap I, dzień 1 ul. Królewiecka wzdłuż działek osiedla “Matalowców” Planowany termin realizacji: 30.08.2021r., poniedziałek, godz.: 6:00-16:00 Prace w rejonie nowego ronda. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. Dla pojazdów jadących w kierunku miasta zaleca się korzystanie z przejazdu ul. Smolną – Poznańską – Metalowców dla pojazdów od centrum do Fromborskiej ulicami Bartniczą i Częstochowską. 

Etap II, dzień 2 Skrzyżowanie ulic Królewieckiej i Fromborskiej oraz odcinek ul. Fromborskiej Planowany termin realizacji: 31.08.2021r., wtorek, godz.: 6:00-18:00 Prace w rejonie nowego ronda oraz na wschodnim pasie ul. Fromborskiej od ronda do zjazdu do sklepu Biedronka. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo wyłącznie w ciągu ul. Królewieckiej, nie będzie możliwości skrętu z ul. Królewieckiej w ul. Fromborską. Objazd do ul. Fromborskiej wyznaczony będzie przez ul. Piłsudskiego – Legionów – Ogólną. W tym etapie zamknięte będą zjazdy z ul. Fromborskiej od ronda do wjazdu przy sklepie Biedronka włącznie. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione wg odrębnego komunikatu ZKM w Elblągu.

Etap III, dzień 3 ul. Fromborska strona wschodnia Planowany termin realizacji: 01.09.2021r. środa, godz.: 6:00-18:00 Prace na pasie wschodnim ul. Fromborskiej od wjazdu do “Biedronki” do skrzyżowania z ul. Ogólną. W obrębie skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Królewiecką i ul. Ogólną ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. Zaleca się korzystanie z przejazdu ul. Częstochowską i ul. Bartniczą. W tym etapie zamknięte będą zjazdy po wschodniej stronie ul. Fromborskiej na odcinku prowadzonych prac.

Etap IV, dzień 4 ul. Fromborska strona zachodnia Planowany termin realizacji: 02.09.2021r. czwartek, godz.: 6:00-18:00 Prace na pasie zachodnim ul. Fromborskiej od skrzyżowania z ul. Ogólną do ronda. W obrębie skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Królewiecką i ul. Ogólną ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. W tym etapie zamknięte będą zjazdy po zachodniej stronie ul. Fromborskiej na odcinku prowadzonych prac oraz wjazd na ul. Bartniczą. Zalecany dojazd do ul. Bartniczej oraz do dróg osiedlowych – przez ul. Częstochowską i zjazd przy sklepie Korona.

Etap V, dzień 5 ul. Fromborska zjazdy Planowany termin realizacji: 03.09.2021r. piątek, godz.: 6:00-17:00 Prace związane z wykonaniem nawierzchni na zjazdach z ul. Fromborskiej po stronie wschodniej i zachodniej, w tym na połączeniu z drogą osiedlową oraz ul. Bartniczą. Zamknięcie czasowe wykonywanych zjazdów na osiedle od strony ronda, ul. Bartnicza, wjazd do “Biedronki”. Zalecany dojazd do ul. Bartniczej oraz do dróg osiedlowych – przez ul. Częstochowską i zjazd przy sklepie Korona.

Etap VI, dzień 6 Skrzyżowanie ul. Ogólnej i Fromborskiej Planowany termin realizacji: 04.09.2021r. sobota, godz.: 6:00-16:00 Prace w rejonie skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Ogólną. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo. Na czas prac wyłączone z ruchu zostaną relacje skrętne pomiędzy ul. Ogólną i ul. Fromborską a także przejazd ul. Fromborską od Łęcza w kierunku Królewieckiej. Przez skrzyżowanie będzie możliwy przejazd od ul. Królewieckiej jedynie w kierunku Łęcza. Objazd do ul. Ogólnej i Królewieckiej z kierunku Łęcza i od Królewieckiej wyznaczony będzie przez ul. Jana III Sobieskiego – Legionów – Al. Piłsudskiego.

Przeniesione przystanki komunikacji zbiorowej wg rozporządzenia ZKM w Elblągu. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione wg odrębnego komunikatu ZKM w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register