Uwaga. W nocy jest problem z dostępem do lekarza pediatry w szpitalu

Nasza Czytelniczka informuje, że po godz. 22.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu nie można otrzymać pomocy medycznej w nagłym przypadku. Jak się okazuje, zmieniły się godziny dyżurowania lekarzy.

Elblążanka w ubiegły czwartek pojechała ze swoją 5-letnią córką do szpitala, ponieważ dziecko dostało wysokiej gorączki. Ta, mimo podawania leków, nie spadała.

– Gorączka dochodziła u dziecka do 40 st. C. Postanowiliśmy pojechać z córką do szpitala, aby obejrzał ją lekarz. Było już po godz. 23.00. Tu zaskoczenie. Nie ma dyżurującego lekarza. Nie ma właściwie nikogo. Poszliśmy na SOR. Tam w końcu wyszedł do nas lekarz, który poinformował nas, że dyżury są pełnione teraz tylko do 22.00. Ponieważ jednak nalegaliśmy na zbadanie dziecka, zrobiono to. Podano lek na obniżenie gorączki i odesłano nas do domu – pisze elblążanka. – Warto wiedzieć, że po godz. 22.00 w Elblągu z dostępem do lekarza może być ciężko.

Wystarczy sprawdzić stronę internetową Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu aby przekonać się, że rzeczywiście wieczorem z dostępem do lekarza będzie problem.

Szpital już w listopadzie informował, że nastąpi zmiana godzin przyjęć pediatrycznych w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej świadczonej przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

Od 1 grudnia 2017r. lekarz pediatra będzie przyjmował:

– w dni powszednie ( poniedziałek – piątek) w godz. 18.00-22.00

– w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godz. 8.00-22.00

– Po godz. 22.00 w przypadku stanów nagłych świadczenia zabezpieczane będą przez działające na terenie Elbląga pediatryczne izby przyjęć, Szpitalny Oddział Ratunkowy lub przez zespoły ratownictwa medycznego – informuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register