Uwaga – we wtorek i środę wystąpią utrudnienia w ruchu

W związku z zaplanowanym na obwodnicy Elbląga Zgromadzeniem, które rozpocznie się w najbliższy wtorek – 20.02.2024 o godzinie 10.00 i trwać będzie dobę, czyli do środy 21.02.2024 do godziny 10.00, w mieście i na drogach dojazdowych wystąpią utrudnienia w ruchu i zmiany w jego organizacji.

Zgromadzenie odbywać się będzie na węźle Elbląg Południe, na drodze krajowej S7. W związku z tym odcinek drogi krajowej S7 między węzłem Elbląg Wschód a węzłem Elbląg Zachód będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów (z wyłączeniem służb ratunkowych).

Ruch pojazdów będzie odbywał się wytyczonymi przez Policję objazdami przez miasto. Z pewnością będzie to powodować utrudnienia w ruchu.

Prosimy kierowców o stosowanie się do zaleceń służb i tymczasowych oznaczeń. Jeżeli jest to możliwe, to apelujemy o unikanie w te dni podróży.  Osoby, które tego dnia będą przemieszczały się po Elblągu prosimy o wcześniejsze rozplanowanie podróży i wzięcie pod uwagę przewidywanych utrudnień w ruchu, związanych z koniecznością zmiany trasy, zwiększoną ilością pojazdów przejeżdżających przez miasto, jak i możliwymi opóźnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

W przypadku, gdy mamy stawić się w danym miejscu na określoną godzinę, np. wizyta u lekarza, warto wyjechać odpowiednio wcześnie. To samo dotyczy wyjazdów poza miasto – szczególnie drogą S7 w kierunku Gdańska i Warszawy, gdzie również w innych miejscowościach zaplanowane są w tych dniach protesty.

Prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności oraz o bieżące śledzenie komunikatów medialnych zarówno w skali miasta jak i kraju – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register