Uwaga!Długi weekend bez tramwajów na Grójeckej

Sezon remontów torów tramwajowych w pełni. Od 26 do 30 maja będą prowadzone prace na ul. Grójeckiej. W tym czasie tramwaje nie będą kursowały między pl. Zawiszy a pl. Narutowicza. Na ulice wyjedzie zostanie też autobusowa komunikacja zastępcza.

Na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe 1, 7, 9oraz 25.

Linie 1 i 9 zostaną połączone w jedną. Linia 1 jadąca z Annopola dojedzie do pl. Zawiszy. Następnie zmieni numer i jako linia 9 pojedzie dalej na Gocławek. Tak samo będzie się to odbywało w kierunku przeciwnym. „Dziewiątka” z Gocławka na pl. Zawiszy zmieni numer na „jedynkę” i pojedzie do Annopola.

Linie 7 i 25 zostaną skierowane na trasę skróconą. Tramwaje jadące z Kawęczyńskiej i Annopola będą dojeżdżały tylko do pl. Starynkiewicza.

Na trasie P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Grójecka – PL. NARUTOWICZA zostanie uruchomiona tramwajowa linia uzupełniająca 79. W godzinach szczytu będzie kursowała co 5 minut, a poza szczytem co 11 minut.

W zamian za tramwaje na ulice wyjedzie autobusowa linia zastępcza Z-9, która będzie kursowała na trasie: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – CENTRUM.

Prace remontowe wymuszą również zmiany w trasach autobusów. Wyłączony zostanie bowiem ruch kołowy na skręcie w lewo z ul. Niemcewicza w ul. Grójecką. Dlatego linie autobusowe127, 158 oraz 159 zostaną skierowane na trasę objazdową (w kierunku MARIENSZTATU/WITOLINA/EC SIEKIERKI).  Z ul. Niemcewicza będą skręcały w prawo w Grójecką i zawrócą na pl. Narutowicza.

źródło:ztm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register