W Braniewie wpadł diler

Zabezpieczonych ponad 380 gramów amfetaminy, ponad 60 gramów marihuany, zarzuty za posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie – to finał policyjnych działań. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 26-latek na wniosek kryminalnych i prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Czynności w tej sprawie trwają, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W zeszłym tygodniu policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli na jednej z Braniewskiej ulic osobowe auto. Za kierownicą samochodu siedział 26-latek, a obok niego młody pasażer. W trakcie sprawdzania danych funkcjonariusze ustalili, że kierowca nie posiada prawa jazdy. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie.

Użyty przez policjantów tester wykazał, że 26-latek najprawdopodobniej kierował będąc pod działaniem amfetaminy oraz marihuany. Na miejsce wezwano dodatkowy patrol. W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. wagę elektroniczną oraz pudełka z białym proszkiem. Z miejsca kontroli mężczyźni zostali doprowadzeni wprost do policyjnej celi.

Sprawą zajęli się kryminalni. Policjanci dokładnie sprawdzili mieszkania zatrzymanych. Podczas przeszukania lokum, które zajmował 26-latek mundurowi zabezpieczyli ponad 380 gramów amfetaminy oraz ponad 60 gramów marihuany. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Jeśli dalsze analiza krwi potwierdzi, że podejrzany w chwili zatrzymania był pod działaniem środków odurzających usłyszy wówczas jeszcze jeden zarzut. Kryminalni wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 26-latka.

W minionym tygodniu zapadał decyzja, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w więziennej celi. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register