W budynku ulatniał się gaz. Kobieta została ukarana mandatem

22 lipca br. około godziny 14:20 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja, że w budynku wielorodzinnym na korytarzu pierwszego pietra przy ul. Łęczyckiej wyczuwalny był zapach gazu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Elblągu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził informacje o wyczuwalnym zapachu gazu, który był spowodowany uszkodzeniem, przyłącza do butli propan-butan. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe dokonało pomiaru miernikiem w mieszkaniu gdzie doszło do zdarzenia, wynik pomiaru to 8 % dolnej granicy wybuchowości po przewietrzeniu pomieszczenia przez właściciela.

Ze względu na możliwość wystąpienia zagrożenia wybuchem ratownicy natychmiast przystąpili do przewietrzania mieszkania. Dzięki sprawnie przeprowadzonej wentylacji stężenie w mieszkaniu wynosiło już 1 % dolnej granicy.

Kolejny pomiar wyniósł poniżej DGW i cały czas spadał. Zalecono wszystkim lokalom mieszkalnym przewietrzenie poprzez otwarcie wszystkich okien.

Patrol Policji wystawił lokatorce mandat. W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono.

Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP z JRG nr 1, łącznie 12 ratowników, policja, pogotowie gazowe.

opracowanie: kpt. Piotr Woliński
Straż Pożarna Elbląg

1 komentarz

  • Deszcz Reply

    26 lipca 2019 at 16:03

    Ani propan ani butan nie maja zapachu. Śmierdzi substancja dodawana do mieszaniny…

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register