W Elblągu coraz więcej porzuconych opon

W ostatnim czasie na mniej uczęszczanych ulicach, placach czy działkach na terenie Elbląga możemy spotkać porzucone zużyte opony samochodowe. Niepokojąco wysoka jest skala tego zjawiska.

Opony wykonane są z takiej mieszanki gumowej, która jest nieprzyjazna środowisku – potrafi rozkładać się wiele lat, ale przede wszystkim porzucone opony szpecą swoim wyglądem nasze piękne miasto.

Po wymianie ogumienia wielu kierowców nie wie, co zrobić ze starymi oponami samochodowymi. Pozostawienie opon, a w zasadzie podrzucenie ich komuś wiąże się z ryzykiem, że zostaniemy przyłapani i zapłacimy mandat, a opony i tak zutylizować gdzieś będziemy musieli.

W Elblągu zużyte opony samochodowe możemy bezpłatnie oddać w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Wystarczy przywieźć opony na ul. Mazurską 42 w Elblągu – wypełnić pisemne oświadczenie, że uiściliśmy opłatę za gospodarowanie odpadami oraz, że opony nie pochodzą z działalności gospodarczej.

Opony w ilości 4 sztuk/na gospodarstwo domowe/na rok możemy legalnie pozostawić w PSZOK nie narażając się na kary i nie zaśmiecając naszego miasta.

Obsługa placu i zagospodarowanie odpadów przekazanych do PSZOK jest sfinansowane z opłat mieszkańców wniesionych do właściwego urzędu za odbiór odpadów. Swoje opony mogą pozostawić tu również mieszkańcy Gminy Elbląg, Miasta i Gminy Pasłęk, Miasta i Gminy Tolkmicko, Miasta i Gminy Młynary oraz Gminy Markusy.

Straż Miejska w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register