W Elblągu odbędzie się Judo Camp. Przyjedzie Paweł Nastula

Od 5 do 7 stycznia odbędzie się w naszym mieście VII Judo Camp pod hasłem „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”. Wydarzenie poprzedzi akcja „Stop zwolnieniom z WF”, która odbędzie się dzień wcześniej.

Organizatorzy zaplanowali, że w w ramach Judo Camp w treningach weźmie udział Waldemar Legień, który jednak z powodu choroby musiał odwołać swój przyjazd. Pan Waldemar będzie miał jednak godnego zastępcę, do Elbląga przyjedzie Paweł Nastula, mistrz olimpijski z Atlanty, dwukrotny mistrz świata oraz trzykrotny mistrz Europy.

4 stycznia na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 odbędzie się akcja „Stop zwolnieniom z WF – spotkanie z mistrzem”. Jej celem jest zachęcanie młodych ludzi do aktywności fizycznej, stworzenie takich warunków, które pozwolą na powszechne uprawianie sportów przez najmłodszych poprzez wzmacnianie roli nauczycieli WF, wzmacnianie pozycji lekcji WF w systemie edukacji szkolnej oraz, co jest bardzo ważne, ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i rodziców, że zwalnianie z zajęć wychowania fizycznego nie pomaga w żaden sposób dziecku, a wręcz hamuje jego rozwój.

Głównym celem przedsięwzięcia jest pokazanie dzieciom, że WF może być fajny, ciekawy, a prowadzony przez znanych sportowców jest bardzo atrakcyjny. W ramach powyższej akcji przewidziana jest prezentacja dotycząca walki z uzależnieniem od dopalaczy i niebezpiecznych używek oraz spotkanie nauczycieli WF z osobowościami polskiego sportu.

RAMOWY PROGRAM AKCJI STOP ZWOLNIENINIOM Z WF – SPOTKANIE Z MISTRZEM CZWARTEK 4-01-2018

godz. 10:30 – 12:00    

  • pokaz umiejętności akrobatycznych i judo
  • prezentacja pod hasłem „Stop dopalaczom”
  • zajęcia, trening
  • wyróżnienie młodzieży, nauczycieli i rodziców

12:15 – 13:30    

  • Spotkanie nauczycieli WF, przedstawicieli społeczności sportowców i osób organizujących życie sportowe, pod hasłem: „Siła motywacji w życiu i sporcie  – psychologia w sporcie, ważna rola wychowawców i trenerów”.
 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register