W Elblągu poszukiwali chorych dzików

9 marca odbyły się już trzecie w tym roku na terenie Nadleśnictwa Elbląg poszukiwania dzików chorych na afrykański pomór świń (ASF).

W poszukiwaniach zorganizowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, prowadzonych przez leśników z Nadleśnictwa Elbląg, wzięło udział 40 żołnierzy  Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tym razem przeszukane zostały tereny leśne w leśnictwie Dąbrowa, znajdujące się na północny wschód od Elbląga i w nie został znaleziony ani jeden padły dzik.

Jeżeli podczas spacerów po lesie natkniemy się na martwego dzika, należy to zgłosić do Powiatowego Lekarza Weterynarii podając lokalizację ( np. koordynaty GPS). Uwaga – ważne jest aby nie dotykać takiego znaleziska! Ze znalezionego dzika zostaną pobrane próbki do badania, a dzik zostanie odpowiednio zutylizowany.

Oprócz zorganizowanych poszukiwań dzików, leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg  prowadza stały monitoring lasu podczas codziennej pracy, aby możliwie jak najlepiej zabezpieczyć teren przed rozprzestrzenianiem się tej choroby.

w lesie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register