W Elblągu powstaje samochodowy punkt poboru wymazu “drive-thru”

W związku z coraz większą liczbą zakażeń na koronawirusa w Elblągu powstają kolejne punkty pobierania wymazów. Od jutra badanie można będzie wykonywać już w trzech lokalizacjach na terenie miasta, w tym w mobilnym punkcie typu “drive-thru”. Pacjenci będą mieli więc możliwość wyboru punktu, w którym pobrany im zostanie wymaz.

Osoby, które zostały skierowane na wymaz nie będą musiały już czekać w długich kolejkach do wymazu. Oprócz punktu w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego od dziś uruchomiony został również drugi, stacjonarny punkt pobrań wymazów, obsługiwany przez Laboratorium Medyczne Alab. Mieści się on przy ul. 3 Maja 12-14 lok. 17. Punkt jest czynny siedem dni w tygodniu w godz. 8.00-10.30. Telefon do punktu – 695 199 695.

Od jutra natomiast rozpocznie działalność punkt pobrań typu “drive-thru, obsługiwany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, w którym zmotoryzowani pacjenci wykonają testy bezpośrednio z samochodu.

“Drive-thru” usytuowany będzie na parkingu głównym przy hali widowiskowo – sportowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej. Wymazy pobierane w nim będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00.  W razie potrzeby nie wyklucza się rozszerzenia działalności punktu i poboru w nim wymazów również w weekendy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register