W Elblągu powstanie nowy pasaż handlowy. Ruszyły już rokowania z inwestorami

Xcity  Investment  Sp. z o.o. ogłosiła w listopadzie br. zaproszenie do rokowań  na wybór  inwestorów dla Małych Projektów Deweloperskich II. MPD II to pięć projektów, zlokalizowanych w : Bielsku-Białej, Koszalinie, Elblągu, Kole i Skarżysku -Kamiennej. Na razie jeszcze nie są znane wyniki tej procedury.

– Wznawianie projektów zawieszonych w czerwcu 2016 r. było tylko kwestią czasu. Oczywiście musieliśmy zaktualizować nieco ich listę – dwie z trzech lokalizacji, które wcześniej wchodziły w postępowanie Małe Projekty Deweloperskie II, które zamierzamy uruchomić jako pierwsze zostały objęte rządowym programem Mieszkanie Plus – mówi Marek Chibowski, prezes zarządu Xcity Investment. – Uzyskaliśmy również zgodę od PKP na realizację 12 kolejnych projektów – trwają teraz analizy i mam nadzieję, ze niedługo będziemy gotowi na uruchomienie nowych postępowań – dodaje.

Spółka XCity Investment przedstawiła już w 2015 r. 15 nowych projektów deweloperskich. Obejmują one m.in. nowe dworce w Katowicach, Kłodzku, zburzenie siedzib PKP SA i PKP Informatyka. Na liście są też Centralna Park przy Warszawie Centralnej oraz parki handlowe, również w Elblągu.

W naszym mieście przewidziana jest realizacja parku handlowego przy ul. Grunwaldzkiej, w bezpośredniej bliskości dworca. Teren inwestycji to 0,9 ha (powierzchnia komercyjna – 2 tys. m kw.), a wartość – 3,2 mln euro. Planowany termin zakończenia – 2019 r.

Jednak w lipcu 2016 r. spółka niespodziewanie zawiesiła przygotowania do rozpoczęcia projektu. Teraz powróciła do ich realizacji.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/pkp-powraca-do-projektu-budowy-pasazu-handlowego-w-elblagu-zobacz-jak-bedzie-wygladal/ 

 
 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register