W Elblągu pracują już trzy kurtyny wodne!

Pozytywny efekt publikacji w mediach  i zabiegów radnych miejskich. W naszym mieście można już ochłodzić się w trzech miejscach. To z pewnością pomoże spacerującym elblążanom w te upalne dni.

Pracująca od poniedziałku kurtyna wodna na Placu Słowiańskim została dziś (1 sierpnia) przed południem ustawiona na Placu Jagiellończyka, a po południu powróciła na Plac Słowiański i powinna już pracować tam do godz. 20.00. Kurtyna jest własnością EPWiK

Dziś ustawione zostały dwie dodatkowe kurtyny użyczone przez elbląską Straż Pożarną (kurtyny rozstawił EPWiK). Pierwsza z użyczonych kurtyn pracuje na placu dworcowym, druga na pasażu przy ul. Hetmańskiej.

– Na chwilę obecną wszystkie trzy kurty pracować będą w ciągu najbliższych dni – czwartek, piątek w godz. 10.00-20.00 (w weekend zapowiadane jest lekkie ochłodzenie) – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W związku z wysokimi temperaturami Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM przypomina podstawowe informacje dotyczące właściwego zachowania w czasie upalnych dni.

Upały – kilka praktycznych porad

W trakcie upałów bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwem, podczas słonecznych dni. Należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w najgorętszej porze dnia (między godziną 10:00 a 17:00). Jeśli musimy wyjść na zewnątrz zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy a także przewiewne obuwie.

Nie zapomnijmy też wziąć ze sobą małą butelkę wody mineralnej. Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia, opalania, chrońmy naszą skórę kremami z filtrami. Trzeba nadmienić, że bardzo ważnym jest spożywanie dużej ilości płynów, unikając przy tym słodkich napojów i alkoholu, a także spożywanie lekkich posiłków. Apelujemy również, aby nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt! Nawet na przysłowiową „chwilę”. W upalny dzień temperatura wewnątrz auta, zaparkowanego na słońcu może dojść nawet do 90°C! Gdy widzimy taki przypadek, nie obawiajmy się powiadomić Policji lub Straży Miejskiej, nim będzie za późno.

Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

1 komentarz

  • Markus1 Reply

    1 sierpnia 2018 at 21:20

    W końcu pan kierownik kryzysowy wziął się do pracy.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register