W Elblągu rozbito grupę “produkującą” papierosy

Przeszło 400 kilogramów suszu tytoniowego i prawie 6,5 kilograma krajanki o łącznej wartości blisko 207 tys. zł przechwycili 22 stycznia w Elblągu funkcjonariusze Straży Granicznej z Elbląga we współdziałaniu z Krajową Administracją Skarbową oraz strażnikami granicznymi z Braniewa.

W jednej z hal gospodarczych funkcjonariusze wylegitymowali trzech mężczyzn w wieku 32, 42 i 48 lat, mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz skontrolowali ich samochody. W volkswagenie transporterze ujawnili ponad 400 kg nielegalnego suszu tytoniowego, a w hali gospodarczej, wynajmowanej przez jednego z legitymowanych, natrafili na 2,4 kg krajanki tytoniowej, 13,5 kg suszu oraz maszynę do cięcia tytoniu. W wyniku czynności funkcjonariusze przeszukali także inne pomieszczenie, ujawniając w nim 4 kg krajanki.

Łączna wartość zabezpieczonego towaru została oszacowana na 206 564 zł. Strażnicy graniczni zabezpieczyli ponadto znajdującą się w hali gospodarczej maszynę do cięcia tytoniu. Do własności maszyny i zatrzymanego towaru przyznał się 48-latek.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej z Placówki Straży Granicznej w Elblągu.


Tadeusz Gruchalla
Wz. Rzecznika Prasowego
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register