W Japonii powstała pierwsza na świecie kawiarnia z jeżami

W Polsce mamy kawiarnie z kotami, a w Japonii?

Japonia to prawdziwy raj dla miłośników zwierząt. Kraj Kwitnącej Wiśni obfituje w kawiarnie, w których można spędzać czas w towarzystwie psów, kotów, królików, a nawet sów! Jednak to właśnie jeże od pewnego czasu podbijają serca Japończyków i stają się ich ulubionymi zwierzętami domowymi. Właśnie dlatego otwarcie kawiarni z tymi uroczymi stworzeniami okazało się strzałem w dziesiątkę. Pracownicy kawiarni sami sa zdziwieni populranością, tworzą się gigantyczne kolejki.

W Harrym w przeszklonych akwariach mieszka około 20–30 jeży różnych ras. Za godzinę spędzoną w ich towarzystwie trzeba zapłacić w dni powszednie 9 dolarów, natomiast w weekendy cena wzrasta do 12 dolarów. Pracownicy kawiarni tłumaczą gościom, jak prawidłowo obchodzić się z jeżami, by uniknąć zranienia, oraz nie zrobić krzywdy zwierzakom.

jez-3.900.601.s

To jednak nie wszystko! Jeśli któryś z gości przywiąże się do wybranego zwierzaka, może zabrać go ze sobą do domu. W kawiarni wisi tablica zawierająca listę wszystkich jeży zamieszkujących lokal. Można na niej także znaleźć cenę za konkretne zwierzę, która uzależniona jest od jego rasy oraz płci.

Pracownicy kawiarni przekonują, że nawiązanie kontaktu z jeżami nie jest trudne, a głaskanie ich ‘futra’ jest podobno bardzo przyjemne. Trzeba tylko wiedzieć, jak to robić.

Chcielibyście się przekonać?

jez1.900.675.s

źródło: fpiec.com, foto:Reuters

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register