W listopadzie pojedziemy szybciej do Gdańska

Już w listopadzie pojedziemy trasą S7! Trwają prace wykończeniowe na dwóch odcinkach drogi z Gdańska do Elbląga. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już 1 listopada taka podróż zajmie kierowcom zaledwie 25 minut.

„Siódemka” z Gdańska do Warszawy będzie gotowa prawdopodobnie dopiero w 2024 roku, ale już wkrótce, a dokładnie na koniec października, będzie można pojechać gotową ekspresówką na trasie Gdańsk – Elbląg. Prace na tym odcinku podzielono na dwie części, które budują różni wykonawcy: Budimex i czeski Metrostav.

– Spodziewamy się, że na koniec października, maksymalnie początek listopada, udostępniona zostanie dla ruchu droga ekspresowa. Łącznie będzie to około 40 kilometrów. Będzie większa swoboda ruchu, będzie komfort i, przede wszystkim, będzie bardzo bezpiecznie. W tej chwili trwają prace wykończeniowe przy nawierzchniach bitumicznych, przy obiektach inżynierskich – mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie zaawansowane prace widoczne są także na moście w miejscowości Kiezmark. To właśnie tam skierowany zostanie tzw. ruch lokalny.

– Będzie też służył temu ruchowi lokalnemu stary most w miejscowości Kiezmark. Most został poddany teraz remontowi. Pamiętamy, że na drodze ekspresowej nie może być pieszych, rowerzystów, pojazdów wolnobieżnych, dlatego most ten będzie właśnie dla nich – dodaje Piotr Michalski.

Docelowo droga ekspresowa S7 ma mieć po dwa pasy w obydwu kierunkach z dopuszczalną prędkością na poziomie 120 km/h. Będzie liczyć aż 720 kilometrów i połączy Trójmiasto z Warszawą oraz, w dalszej kolejności, z aglomeracjami kielecką i krakowską.

Źródło: Radio Eska

1 komentarz

  • miki Reply

    23 października 2018 at 08:43

    Wszystko idzie w dobrą stronę. Dwa odcinki już na etapie wykończeniowym, a reszta idzie w dobrym tempie. Oby tak dalej!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register