W naszym regionie doszło do groźnych wypadków!

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 513 i 509 w okolicach miejscowości Klusajny. Po zderzeniu pojazdów zginęli 77-letni kierowca osobowego volkswagena i 25-letni motocyklista. Policjanci z Braniewa wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy miejscowości Cieszęta. Pojazd ciężarowy zderzył się czołowo z autobusem. Oba pojazdy doszczętnie spłonęły, a 6 osób zostało przetransportowanych do szpitala.

Lidzbark Warmiński:

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj (27.05.18) po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich Drwęczno-Bażyny w okolicach miejscowości Klusajny. Z przekazanych informacji dla oficera dyżurnego lidzbarskiej jednostki wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem m-ki Volkswagen Jetta skręcając na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Kawasaki, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku tego zdarzenia na miejscu śmierć ponieśli obaj kierujący, 77 i 25-latek. Ranna w wypadku 63-letnia pasażerka volkswagena z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem pogotowia lotniczego do szpitala w Elblągu.

Droga w miejscu zdarzenia przez ponad 6 godzin była zablokowana. Funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej kierowali ruchem i wyznaczyli objazdy. Policjanci będą wyjaśniać szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim.

 

 
 
Braniewo:
 
Wczoraj (27.05) po godzinie 16.00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w okolicy Ciesząt. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Z relacji policjantów pracujących na miejscu wypadku wynikało, że 35-letni kierowca pojazdu ciężarowego znajdując się na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w autobus rejsowy relacji Pieniężno -Olsztyn, którym podróżowało 22 pasażerów. Chwilę po zderzeniu pojazdy zaczęły płonąć. Na szczęście, podróżujący zdążyli wydostać się na zewnątrz. Na miejscu pomocy medycznej udzielono 10 poszkodowanym, 6 osób natomiast zostało przetransportowanych do szpitali na terenie województwa. Na chwilę obecną w szpitalu przebywają jeszcze 2 osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli ślady i sporządzili niezbędną dokumentację. Na czas wykonywania czynności ruch na drodze został wstrzymany. Droga została odblokowana dopiero dzisiaj około godziny 3.00 nad ranem. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register