W Noc Muzeów do elbląskiego Muzeum za darmo nie wejdziesz

Już w najbliższą sobotę kolejna edycja elbląskiej Nocy Muzeów. Z tej okazji Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowuje wielkie balowanie. Elblążanie, chcąc skorzystać z udziału w imprezie, będą musieli zapłacić 2 zł.

Hasło tegorocznej imprezy – „Niech żyje bal!” – sugeruje, że muzealnicy skupią się tym razem na dawnych rozrywkach i zabawach. Opowiedzą o nich podczas krótkich wykładów i za pośrednictwem okolicznościowej ekspozycji. Wspierać ich będą, jak co roku, aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, którzy urozmaicą zwiedzanie wystaw poezją, śpiewem i scenkami rodzajowymi.

Bezpośrednio przed imprezą będzie można odbyć spacer z przewodnikiem PTTK, który zaprezentuje miejsca rozrywek dawnych elblążan. Wycieczka ruszy spod hotelowca na rogu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego o godzinie 17.00, a zakończy się w Muzeum.

Na dobry początek na muzealnym dziedzińcu wystąpią tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar z pokazem tańca towarzyskiego. Po nim zabawę na powietrzu – oczywiście w przypadku sprzyjającej pogody – poprowadzi Wodzirej Wszechczasów z Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Na najmłodszych czekać będzie baśń o Kopciuszku i inne opowieści – również w wykonaniu aktorów. Dzieci będą miały także możliwość wykonać własnoręcznie wyjątkowe akcesoria balowe, jak maski, wachlarze czy kotyliony.

W organizacji imprezy pomogli: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.

Noc Muzeów w Muzeum Archeologiczno-Historycznym już w najbliższą sobotę, 19 maja, w godzinach 19.00 – 23.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy, zwłaszcza że w dniach 21 – 27.05.2018 Muzeum będzie nieczynne ze względu na prace związane z przenoszeniem zbiorów do nowych magazynów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register