W Ostródzie znów chcą odwołać burmistrza

Jest wniosek o odwołanie burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka i przeprowadzenie referendum. Powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum wpłynęło do Urzędu Miasta i do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu – informuje Radio Olsztyn.

Żeby referendum się odbyło, jego inicjatorzy muszą w ciągu 60 dni zebrać podpisy 10 procent mieszkańców Ostródy uprawnionych do głosowania – to około 2 800 osób. Sześcioosobowa grupa inicjująca referendum, w tym jej pełnomocnik Mariusz Kłokocki zarzuca burmistrzowi Zbigniewowi Michalakowi fatalną politykę personalną i brak wizji prowadzenia samorządu i planu inwestycji. Inicjatorzy w uzasadnieniu zamiaru przeprowadzenia referendum, twierdzą, że burmistrz nie współpracuje z Radą Miasta i samorządami gminy i powiatu ostródzkiego – co m.in. doprowadziło do chaosu komunikacyjnego na linii miasto-gmina.

W rozmowie z Radiem Olsztyn Mariusz Kłokocki podkreślał też zmniejszenie finansowania sportu w mieście, co nie dotyczy jednak prowadzonej przez rodzinę burmistrza prywatnej szkoły mistrzostwa sportowego.

 

Burmistrz Zbigniew Michalak nie skomentował do tej pory sprawy – nie odbiera telefonu. Przypomnijmy, że w 2012 roku w Ostródzie przeprowadzone zostało referendum, w wyniku którego odwołany został burmistrz Olgierd Dąbrowski.

źródło: Radio Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register