W poniedziałek na tych ulicach warto uważać

Spiesząc się rano do pracy warto uważać na tych elbląskich ulicach. Od rana wejdą tam drogowcy co może utrudnić jazdę kierowcom samochodów.

W związku z rozpoczęciem robót w ramach zadania pn. Odnowa ul. Szarych Szeregów w Elblągu, od dnia 17.06.2019r. od godzin porannych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na tej ulicy na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Andersa.

Z uwagi na prace rozbiórkowe związane z regulacją krawężnika i wykonywaniem nowej nawierzchni chodnika jezdnia zostanie zawężona (utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy), wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania.

Drogowcy w poniedziałek wejdą również na skrzyżowanie ulic Warszawska – Żuławska. Tam powstaje rondo. Planowane jest tam wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.

W dalszym ciągu na tym skrzyżowaniu ruch odbywać się będzie jak na zwykłym skrzyżowaniu z podporządkowanym wlotem ul. Żuławskiej.

Zarząd Dróg przypomina, że możliwy i zalecany (w szczególności dla mieszkańców północnych dzielnic miasta) jest alternatywny dojazd do ul. Żuławskiej tj. ulicą Nowodworską, przez rondo na węźle Elbląg Zachód i drogą serwisową wzdłuż S7 na ul. Żuławską.

W związku z utrudnieniami w ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register