W przyszłym roku ma rozpocząć się odbudowa kąpieliska miejskiego?

Wiele na to wskazuje – jednak warunek jest jeden, nasze miasto musi pozyskać na to środki pozabudżetowe. W planach inwestycyjnych na przyszły rok znalazła się rewitalizacja kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej.

Na to zadanie miastu potrzebne jest 8 mln zł, w chociaż całość ma zostać zrealizowana do 2028 i pochłonąć 50 mln zł.

To inwestycja, na którą elblążanie czekają od lat. To czy jej realizacja rozpocznie się w przyszłym roku uzależnione jest od tego czy miastu uda się pozyskać dofinansowanie zewnętrzne na ten cel, o co bezskutecznie stara się od kilku lat (środki UE) – informuje radny miejski Paweł Kowszyński.

W roku 2022 nasze miasto na inwestycje przeznaczy ponad 62 mln zł. Budżet Elbląga wyniesie 748 574 069 zł. W planach wydatków jest m.in. budowa pierwszego etapu ul. Wschodniej (ponad 4,8 mln zł), budowę połączenia drogowego ul. Lotniczej i ul. Akacjowej (2,2 ml zł), budowa połączenia ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką (1,5 mln zł).

W projekcie budżetu znajdziemy również budowę nowego połączenia drogowego wraz z budową mostu przez rzekę Elbląg – poprawa dostępności do węzła drogowego Elbląg Południe na skrzyżowaniu dróg S7 i S22 (1 mln zł). 1 mln zł z przeznaczeniem na rozbudowę i modernizację portu w Elblągu (do 2024 wydatki na ten cel mają osiągnąć 26 mln zł).

Przewidziano również rewitalizację elbląskich parków (łącznie w projekcie na 2022 ten cel przeznaczono 5,2 mln zł). Jednym z kosztowniejszych zadań, uwzględnionych w projekcie budżetu 2022, jest teren na Wyspie Spichrzów, przeznaczony pod budowę biurowca z programu Fabryka (15 mln zł – z dofinansowaniem rządowym).

Kolejne 5 mln zł w przyszłym roku Miasto chce wydać na prace na stadionie miejskiej przy ul. Agrykola, w tym budowę sanitariatu i remont kas.

O tym, w jakiej formie ostatecznie zostanie przyjęty projekt budżetu, niebawem zdecyduje Rada Miejska w Elblągu – dodaje radny Paweł Kowszyński.

1 komentarz

  • Justyna Grzegorek Reply

    16 listopada 2021 at 21:02

    Ciekawe co z projektem ścieżki rowerowej na Dąbrowę? Wygrany projekt budżetu obywatelskiego, został zdegradowany przez prezydenta miasta i dalej cisza z tą inwestycja. . .

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register