W sobotę bezpłatnie wejdziesz na tor Kalbar

Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia, o godz. 10.00, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych na otwarcie sezonu zimowego na torze wrotkarsko – łyżwiarskim Kalbar przy ul. Agrykola 8. Pierwszego dnia wejście na ślizgawki będzie bezpłatne.

Zakończył się proces mrożenie toru łyżwiarsko-wrotkarskiego Kalbar. Od najbliższej soboty (1 grudnia) obiekt będzie już dostępny dla mieszkańców. Tygodniowa przerwa w funkcjonowaniu obiektu spowodowana była  koniecznością prowadzenia wzmożonych prac technicznych niezbędnych do właściwego przygotowania toru do sezonu zimowego.

– Proces przygotowywania toru do sezonu zimowego rozpoczął się tak naprawdę już dużo wcześniej – informuje Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Korzystaliśmy z doświadczeń innych tego typu obiektów w Polsce, monitorując jak odpowiednio wcześnie rozpocząć mrożenie nawierzchni. Wyniesione doświadczenie przyniosło efekt i elbląski tor jest już przygotowany na przyjęcie pierwszych miłośników łyżwiarstwa.

Jednocześnie MOSiR informuje, że zgodnie z decyzją Prezydenta Elbląga – Witolda Wróblewskiego, w dniu otwarcia sezonu zimowego na torze Kalbar, czyli w sobotę 1 grudnia, wejście na wszystkie ślizgawki będzie darmowe. Miłośników łyżwiarstwa z Elbląga i okolic serdecznie zapraszamy.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register