W Święta będzie można pomóc zwierzętom ze schroniska

Podczas nadchodzących Świątecznych Spotkań Elblążan nie tylko wzajemnie przełamiemy się opłatkiem, posłuchamy kolęd, czy zrobimy świąteczne zakupy. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy będą mogli również wesprzeć elbląskie Schronisko dla zwierząt, które opiekując się bezdomnymi czworonogami zawsze liczy na pomoc ludzi dobrego serca.

W świątecznym okresie, kiedy według podań zwierzęta mówią ludzkim głosem, warto zrobić coś dla nich, ofiarowując Schronisku potrzebne rzeczy.

Specjalnie oznaczony namiot ustawiony będzie przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę i niedzielę (15 i 16 grudnia) od godz. 11 do zakończenia imprezy na Starym Rynku.    

W pobliżu namiotu i wzdłuż Starego Rynku prowadzona będzie wspólna kwesta pracowników Schroniska, pracowników Biura Prezydenta Miasta i wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. W tym roku zbiórka przeznaczona zostanie na zakup specjalnej klatki weterynaryjnej, która będzie służyła kotom za „izbę chorych” w czasie leczenia. Jest niezbędna, aby zwierzak miał komfort w trakcie pobytu na leczeniu. Na głównej scenie Świątecznych Spotkań Elblążan prowadzone będą także licytacje gadżetów, z których dochód również przeznaczony będzie na zakup klatek.

Elblążanie będą mogli również wesprzeć zwierzęta w bezpośredni sposób przynosząc do namiotu:

• dobrej jakości karmę suchą oraz mokrą dla psów i kotów. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy dobrej jakościowo karmy
• koce, ręczniki bawełniane
• żwirek dla kotów (chętnie w formie pelletu)
• klatki transportowe dla psów i kotów (różne rozmiary – najlepiej duże) 
• smycze, obroże
• szczególna prośba w tym roku dotyczy przekazywania ręczników papierowych, podkładów higienicznych i płynów zawierających chlor (takich jak Domestos), które używane są do dezynfekcji i mycia kojców.

Wszystkie te rzeczy pozwolą zwierzętom w lepszych warunkach przetrwać zimę i zachować dobrą kondycję.

Dodatkową atrakcją zbiórki będzie możliwość kontaktu ze zwierzętami ze schroniska. Ten kontakt szczególnie lubią dzieci, które nie mają swojego zwierzaka. Będzie można podejść do sympatycznego psa, pogłaskać go, zrobić sobie z nim zdjęcie.

Zachęcamy do pomocy, czeka na nią ponad 200 psów i 100 kotów. Zapraszamy na Świąteczne Spotkanie Elblążan!

fot. OTOZ Animals Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register